چرا مشاوره

چرا مشاوره؟

چرا مشاوره؟
صاحبان کسب و کار در هر مرحله از پیاده سای استراتژی های توسعه شرکت مانند راه اندازی، توسعه، بهبود و … با چالشهای متفاوتی مواجه هستند.  آمارها نشان می‌دهد اغلب شرکتها با شروع کار یا در دوره توسعه محصول، معمولا تمرکز خود را بر روی ایده ها و مسائل فنی می‌گذارند اما از مدیریت و الفبای کسب و کار غافل شده و مشکلات را نادیده گرفته و سرانجام محکوم به شکست می‌شوند.
با توجه به پویایی و رقابت تنگاتنگ کسب و کارها، سازمان‌ها دائما به‌ دنبال استراتژی‌های نوآورانه، راهکارهای زود بازده و فرصت‌های رشد پایدار هستند و برای گذر از پیچیدگی‌های محیطی، معمولا به مشاورین کسب‌وکار روی می‌آورند. مشاورین، متخصصینی هستند که صاحبان کسب و کار را در زمینه‌های مختلف از جمله مدیریتی، بازاریابی، بررسی بازار، تحلیل رقبا، سرمایه گذاری و … راهنمایی می‌کنند. در واقع مشاورین، نقش بسیار کلیدی در موفقیت کسب و کارها ایفا می‌کنند.
درباره آیریک:
شرکت سنجش و دانش آیریک، کارگزار رسمی و منتخب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در راستای تجمیع دانش و تجربه مدیران و کارشناسان حوزه مدیریت و صنعت در یک مجموعه و ارائه تجربیات و خدمات توانمندسازی (مشاوره و آموزش) به شرکتها و سازمانها در سال ۱۳۹۴ تاسیس شد.
شرکت آیریک با بهره‌گیری از مشاورین و اساتید خبره و برگزاری بیش از صدها جلسه مشاوره تخصصی گوناگون، تاکنون نقش بسزایی در افزایش توانمندی و مهارت‌های مدیران و رشد پرسنل و سازمان‌ها داشته است.
ما در آیریک مصمم هستیم خدمات مشاوره خود را در عالی ترین سطح کیفی جهت بهبود، توسعه و تحول کسب و کارها و جلب رضایت کامل کارآفرینان گرامی ارائه نماییم.

حوزه های مشاوره تخصصی:
۱- امور حقوقی و قراردادی
مشاوره امورحقوقی و قراردادی در زمینه ثبت و مدیریت شرکت، ثبت تغییرات و ثبت برند، حل و فصل اختلافات قراردادی و داروی (داخلی و بین المللی)، مذاکره، تنظیم، تدوین و نگارش قراردادهای پرسنلی (درون سازمانی) و تجاری دو یا چند جانبه داخلی و بین المللی و …ارائه می‌گردد.
۲- مالیاتی
مشاوره مالیاتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، مالیات بر عملکرد، مالیات بر حقوق، مالیات بر اجاره، سامانه مودیان، تهیه اظهارنامه مالیاتی، معافیتهای مالیاتی و … ارائه می‌گردد.
۳- مالی
مشاوره مالی در زمینه اتوماسیون مالی، استقرار سیستم حسابداری، ثبت حسابداری پیمانها، حقوق و دستمزد، حسابداری صنعتی، حسابداری پیمانکاری و حسابداری بازرگانی …. ارائه می‌گردد.

۴- صادرات
مشاوره صادرات در زمینه فرآیند‌های صادراتی، مشتری‌یابی بین الملل، احصاء استراتژی ورود به بازارهای صادراتی، کفایت سنجی صادراتی، تنظیم و انعقاد قراردادهای تجاری، اعتبارات اسنادی، مقررات و ضوابط مرتبط با حمل و نقل بین الملل، روش‌های ترخیص و تحویل کالاهای صادراتی، گمرک، اینکوترمز، نمایشگاه‌های بین الملل، نقل و انتقال ارزی، نحوه اخذ کارت بازرگانی، تحقیقات بازار، مذاکرات و مکاتبات بازرگانی بین المللی، قوانین و مقررات مرتبط با صادرات، مفاد و صدور پیش فاکتور، اسناد صادراتی، زبان تجاری و… ارائه می‌گردد.
۵- مارکتینگ
مشاوره مارکتینگ در زمینه استراتژی و برنامه اجرایی برندینگ، استراتژی و برنامه اجرایی بازاریابی و فروش، تاکتیک‌ها و تکنیک‌های پیشبرد فروش، کمپین‌های بازاریابی و تبلیغات، بخش‌بندی بازارهای هدف، کشف اقیانوس‌های آبی بازار، قیمت‌گذاری محصولات و خدمات و … ارائه می‌گردد.

۶- استراتژی
مشاوره استراتژی در زمینه نقشه راه، دستیابی به اهداف، منابع، ارتقا عملکرد، رقابت، تحول، توسعه، تولید، توسعه بازار، برندینگ، محتوا، محصول، بهره وری، کارآیی، چابک سازی، توسعه پایدار و… ارائه می‌گردد.

۷- برندینگ
مشاوره برندینگ در زمینه معماری برند، هویت برند، مدیریت برند، توسعه برند، ترویج برند ،ذهنیت سازی، سیاست چند برندی، تجربه سازی مشتریان، ارتباطات برند، مسئولیت اجتماعی و… ارائه می‌گردد.

۸- زنجیره تامین
مشاوره زنجیره تامین در زمینه برنامه‌ریزی خرید، طبقه بندی، اعتبارسنجی، رتبه بندی و مدیریت روابط با پیمانکاران و تامین کنندگان شامل مواد اولیه، تولید، مارکتینگ، خدمات تکمیلی، تعمیر و نگهداری و… ارائه می‌گردد.

۹- زنجیره توزیع و پخش
مشاوره زنجیره توزیع و پخش در زمینه کانالسازی، فناوری، انبار و موجودی، تحویل و پشتیبانی سفارشات با هدف سرعت و سهولت دسترسی، مزیت رقابتی، کاهش هزینه، ارتقا رضایتمندی مشتریان، چابک سازی و… ارائه می‌گردد.

۱۰- خدمات پس از فروش
مشاوره خدمات پس از فروش در زمینه پشتیبانی مشتریان، گارانتی، تعویض، وارانتی و تامین قطعات، آموزش مشتریان، راه اندازی محصول، به روز رسانی محصول، تعمیر و نگهداری محصولات معیوب، مرجوعیت و … ارائه می‌گردد.

۱۱- توسعه مشتریان
مشاوره توسعه مشتریان در زمینه اعتبارسنجی، رتبه بندی، ارزیابی رضایتمندی، تجربه کاربری، ارتباط و تعامل با مشتریان با هدف نیازسنجی، بهبود محصول، وفادارسازی، حل مشکلات و رسیدگی به شکایات و… ارائه می‌گردد.

۱۲- توسعه محصول
مشاوره توسعه محصول در زمینه سنجش وضعیت محصول بر اساس کفایت، رقابت، مزیت، بهبود، عمر + نیازهای مصرف کنندگان نهایی، عرضه و پشتیبانی، طراحی و توسعه سبد محصولات، مدیر محصول و… ارائه می‌گردد.

۱۳- بازاریابی دیجیتال ( دیجیتال مارکتینگ)
مشاوره بازاریابی دیجیتال در زمینه طراحی وب سایت (تبیین، استقرار و نظارت بر استراتژی)، سئو (تعیین عبارات کلیدی، باید و نباید‌های طراحی صفحات فرود، زیرساخت سئو، لینک‌سازی داخلی و رپورتاژ آگهی)، بازاریابی محتوایی (محتوا در خدمت برندسازی، تحریک مخاطب با محتوا و …)، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (نگاهی به شبکه های اجتماعی مختلف)، کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین (تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی و …ارائه می‌گردد.

۱۴- توسعه شبکه عاملیتهای فروش
مشاوره توسعه شبکه عاملیتهای فروش در زمینه سیاستگذاری شبکه عاملیتها، ایجاد عاملیت فروش، آیین نامه فعالیت عاملیتها، توانمند سازی عاملیتها، رتبه بندی عاملیتها، ارتقاء سطح عاملیتها، برنامه ریزی انگیزشی و بهبود عملکرد و …. ارائه می‌گردد.
۱۵- مطالعات بازار ( داخلی و بین المللی)
مشاوره مطالعات بازار در زمینه نحوه ورود به بازار و شناخت صحیح از آن بازار، تعیین مخاطبان محصول، تحلیل رفتار مصرف‌کننده، پایش و شناخت رقبا، تخمین صحیح از میزان کشش و سهم قابل کسب از بازار و سایر پارامترهای تاثیرگذار ارائه می‌گردد.
۱۶- تحقیقات بازاریابی
مشاوره تحقیقات بازاریابی در زمینه پایش رسانه های اثر بخش تبلیغاتی، جمع آوری داده ها و تحلیل، استراتژی، فروش، محصول، قیمت گذاری، پایش رسانه های اثر بخش تبلیغاتی، بازاریابی، رویدادها، تاکتیکها و تکنیکهای بازارایابی، تبلیغات و ارتباطات و… ارائه می گردد.
۱۷- بیمه تامین اجتماعی
مشاوره بیمه تامین اجتماعی در زمینه بیمه قراردادها، معافیتهای بیمه‌ای، بیمه پرسنل، روابط کار و … ارائه می‌گردد.
۱۸- تامین مالی
مشاوره تامین مالی در زمینه توسعه شرکت از طریق ادغام و تملیک، تامین مالی و جذب سرمایه از سرمایه گذاران خطر پذیر، خرید و فروش سهام و ساختار سهام، تقسیم سهام داینامیک، وام و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و … ارائه می‌گردد.
۱۹- ارزش گذاری
مشاوره ارزش گذاری در حوزه‌های ارزش گذاری دارایی‌های نامشهود و دانش فنی و ارزش گذاری شرکتهای دانش بنیان و … ارائه می‌گردد.
۲۰- مجوزها، تاییدیه ها و استانداردها
مشاوره مجوزها، تاییدیه‌ها و استانداردها در زمینه تدوین، طراحی و استقرار انواع مختلف استانداردهای داخلی و بین المللی (مورد تایید سازمان بین المللی استاندارد iso)، اخذ، تمدید و ارتقاء گواهی نامه‌های بین المللی از سازمان‌ها و مراجع مورد تایید بین المللی و استانداردهای مدیریتی دیگر، عضویت در سندیکاها، مجامع و سازمانهای غیر انتفاعی تخصصی و … ارائه می‌گردد.

۲۱- توسعه کسب و کار
مشاوره توسعه کسب و کار در زمینه عارضه‌یابی و ارائه راهکار در زمینه توسعه و تحول دیجیتال، سیستم ها و روشها، فرایند تولید و تکنولوژی، منابع انسانی، بازرگانی، مالی، درآمد، تامین، فروش، مارکتینگ، سیاستگذاری توسعه محصولات و خدمات، توسعه ساختار تشکیلاتی سازمان، توسعه خدمات پس از فروش، عاملیت‌های فروش، جشنواره‌های فروش، هدف‌گذاری فروش، مدیریت تجربه مشتریانCEM، سنجش رضایتمندی مشتریانCSM، مدیریت ارتباط با مشتریانCRM، راهبردهای تکرار خرید مشتریان، راهبردهای رضایتمندی، وفادارسازی و هوادارسازی مشتریان و … ارائه می‌گردد.

۲۲- مدیریت منابع انسانی
مشاور مدیریت منابع انسانی در زمینه شناخت انواع ساختارهای سازمانی و الزامات استفاده هر یک از واحدهای داخلی، طراحی و ایجاد ساختار سازمانی مناسب، حل چالش‌های مدیریتی مدیران، تحلیل و طراحی شغل، مدیریت برنامه‌های آموزش و توسعه منابع انسانی، انتخاب، مصاحبه و ارزیابی افراد و جذب نیروی انسانی جدید، کار تیمی و افزایش اثربخشی تیم‌های کاری، ارزیابی و تحلیل تیپ شخصیتی افراد شرکت، استقرار نظام ارزیابی عملکرد kpi، بهبود وفاداری و کارآمدی سرمایه های انسانی، طراحی مدلهای انگیزشی و تعاملی پرسنل و … ارائه می گردد.
۲۳- نظام وظیفه (امریه و پروژه جایگزین خدمت)
مشاوره نظام وظیفه در حوزه بررسی شرایط امریه و اخذ پروژه جایگزین خدمت، بررسی شرایط سرباز فناور، بررسی شرایط شرکت جهت جذب نیروی امریه، نحوه ثبت نام در سامانه و … ارائه می‌گردد.
۲۴- حقوق مالکیت فکری ( داخلی و بین المللی)
مشاوره حقوق مالکیت فکری در زمینه ثبت اختراع، ثبت علامت تجاری، ثبت طرح صنعتی و… ارائه می‌گردد.